Oświadczenie o dostępności

Serwis został zaprojektowany tak, aby był możliwy do obsłużenia dla jak najszerszej grupy użytkowników, niezależnie od używanej technologii, oprogramowania lub posiadanej dysfunkcji.
Nieustannie poszukujemy rozwiązań aby zwiększyć dostępność i użyteczność naszej strony internetowej. Jeżeli masz jakieś uwagi albo komentarze skontaktuj się z nami.

Zgodność ze standardami:

Serwis jest zgodny ze standardami W3C:

  • HTML 5
  • WCAG 2.0 (Podwójne A)

Kompatybilność:

Serwis jest w pełni rozpoznawalny przez programy czytające dla osób niewidomych Window-Eyes, JAWS czy NVDA.
Obsługa serwisu możliwa jest zarówno przy pomocy klawiatury jak i myszki.

Wygląd:

Serwis jest wyposażony w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące. Zmiana wielkości czcionki, zmiana kontrastu.
Całość serwisu oparta jest na stylach CSS.

Skróty klawiaturowe:

Serwis nie jest wyposażony w skróty klawiaturowe, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.

 

Dostępność architektoniczna:

DKW przy Chrobrego:
Na terenie obiektu brak miejsc parkingowych dla odwiedzających. W okolicy znajdują się bezpłatne miejsca parkingowe - brak wydzielonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością.
Wejście dla osób poruszających się na wózku obecnie możliwe przy pomocy pracownika obiektu - w planach naprawa windy. Przy drzwiach do windy nie ma progu i można swobodnie wjechać wózkiem. Przy drzwiach głównych są dwa schodki i brak wystarczająco szerokiego podjazdu.
Kasa znajduje się na I piętrze, w przyszłości zostanie naprawiona winda.
W kasie brak pętli indukcyjnej, w placówce nie ma też tłumacza języka migowego, co wynika z ograniczeń finansowych.
Zapewniono toaletę dla osób z niepełnosprawnością, obecnie dostęp do niej jest utrudniony ze względu na schody, ale po naprawie windy toaleta będzie dostępna. Brak pokoju rodzica z dzieckiem, co wynika z ograniczeń lokalowych. W toalecie jest przewijak.

Artystyczny Dom Animacji:
Na terenie obiektu brak miejsc parkingowych dla odwiedzających. W okolicy znajdują się bezpłatne miejsca parkingowe - brak wydzielonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością.
Wejście dla osób na wózku jest dostępne z boku budynku, z poziomu ziemi. Dojazd do wejścia bocznego po kostce Bauma. Przy drzwiach nie  ma progu i można swobodnie wjechać wózkiem do budynku.
Brak pętli indukcyjnej i tłumacza języka migowego, co wynika z ograniczeń finansowych.
Brak pokoju rodzica z dzieckiem ze względu na ograniczenia lokalowe.
Zapewniono toaletę dla osób z niepełnosprawnością. Toaleta jest wyposażona w przewijak.

Okęcka Sala Widowiskowa:
Na terenie obiektu brak miejsc parkingowych dla odwiedzających. W okolicy znajdują się bezpłatne miejsca parkingowe. Przy ogrodzeniu przedszkola, w kierunku Parku Kotańskiego, są dwa miejsca dla osób z niepełnosprawnością.
OSW zajmuje III p. budynku wielofunkcyjnego. Na III p. można wjechać windą. Wejście główne jest dostępne dla osób poruszających się na wózku, wjazd po pochylni. Po wjechaniu po pochylni trzeba pokonać dwie pary drzwi. Pierwsze są w zimie zamknięte i może być problem z ich otworzeniem, gdyż nie są otwierane na fotokomórkę. Po przejechaniu przedsionka są drugie drzwi, które zazwyczaj są cały czas otwarte, chyba że przy dużych mrozach. Są to drzwi z klamką. Na III pietrze drzwi są zazwyczaj otwarte. Ze względu na to, że jest to budynek wielofunkcyjny, OSW nie ma wpływu na wymianę drzwi. Na III p., zajmowanym przez OSW, nie ma progów w drzwiach, a drzwi są cały czas otwarte.
Brak pętli indukcyjnej i tłumacza języka migowego, co wynika z ograniczeń finansowych.
Brak pokoju rodzica z dzieckiem ze względu na ograniczenia lokalowe.
Zapewniono toaletę dla osób z niepełnosprawnością, toaleta jest wyposażona w dzwonek przyzywowy. Toaleta damska jest wyposażona w przewijak.